Aktualności » Wyjazd do Pokazowej Zagrody Żubrów w Pszczynie


Warsztaty edukacyjne

W  środę, 3 kwietnia 2019 r., grupa starszaków odwiedziła "Pokazową Zagrodę Żubrów" w Pszczynie. Celem wycieczki był udział w warsztatach edukacyjnych „Tropem żubra", które to przybliżyły dzieciom wybrane zagadnienia z zakresu edukacji przyrodniczej, ekologii oraz ochrony środowiska.

Dzieci na początku obejrzały interesujący film 3D o historii żubrów na ziemiach pszczyńskich. Następnie w obiekcie muzealno-edukacyjnym podziwiały eksponaty oraz dowiedziały się wielu ciekawostek o życiu różnych leśnych zwierząt. Miały również okazję zobaczyć wnętrze leśniczówki i jej wyposażenie.

Podczas wizyty w zagrodzie dzieci obserwowały  rodzinę żubrów w porze karmienia. Zobaczyły też inne zwierzęta: muflony, jelenie, sarny, daniele, kaczki krzyżówki, gęsi łabędzionose, łabędzie oraz pawie indyjskie. Z pomostu widokowego przyglądały się zachowaniom mieszkańców zagrody. Na zakończenie, w celu utrwalenia uzyskanych podczas warsztatów wiadomości, każdy uczestnik otrzymał zeszyt ćwiczeń z ciekawymi zadaniami.

Wiele radości sprawił dzieciom także spacer po okolicy, podczas którego miały okazję podziwiać budzącą się wiosną przyrodę. Niewątpliwie kontakt z naturą wzbudził wiele pozytywnych emocji i wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci.