Aktualności » Wyjazd do Ostrawy - maj 2019


14 maja 2019

We wtorek 14 maja uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Ostrawy.
Najpierw zwiedzali Zoo, a następnie centrum edukacyjne Świat Nauki i Techniki.

Zoo w Ostrawie jest pięknie położone. Jego atrakcją są nie tylko dzikie i egzotyczne zwierzęta, ale przede wszystkim edukacyjne ścieżki przyrodnicze, które biegną wśród wysokich, starych drzew. Ich łączna długość wynosi około 6 km. Wędrując nimi, poznaliśmy roślinność lasu,stepu, mokradeł oraz akwenów. Nasz zachwyt wzbudziły też rozłożyste, różnobarwne różaneczniki. Mogliśmy je podziwiać w pełnym rozkwicie.

Wielu emocji dostarczył nam pobyt w centrum edukacyjnym Świat Nauki I Techniki.
Na powierzchni 14 000 metrów kwadratowych umieszczono cztery stałe wystawy tematyczne i jedną czasową. Umożliwiają one zwiedzających wspaniałą zabawę połączona z poznawaniem tajników nauki w prosty i przystępny sposób.
Wyjazd ten był na pewno atrakcyjnym zakończeniem projektu unijnego Umiem więcej, mogę więcej, który od wielu miesięcy był realizowany w naszej szkole.

Pomimo deszczowej aury to była niezwykła wycieczka i mamy nadzieję, że wszyscy powrócili do domu pełni wrażeń.

GALERIA