Aktualności » Wrześniowa wizyta czwartoklasistów w teatrze


10 października 2017

29 września 2017r. uczniowie klas czwartych mieli wielką przyjemność obejrzeć w bielskim Teatrze Lalek "Banialuka" spektakl "Buratino" w reżyserii Mariana Pecki, wybitnego słowackiego reżysera. Dzieło powstało z okazji jubileuszu teatru, czyli 70-lecia istnienia.

Spektakl zrealizowano na motywach „Złotego kluczyka” Aleksego Tołstoja, a Buratino został stworzony na wzór Pinokia Carla Collodiego i tak jak jego pierwowzór jest drewnianą lalką wyrzeźbioną z kawałka zaczarowanego polana.

W widowisku uczniowie mogli podziwiać 10-osobowy zespół aktorski po mistrzowsku wykorzystujący ponad 30 różnego rodzaju lalek. Były to marionetki, pacynki, jawajki, lalki zmechanizowane i trikowe. Ponadto smaku całości dodawały liczne songi napisane specjalnie do spektaklu oraz sceny grane przez aktorów w żywym planie.

Poza tym dzieci z zapartym tchem śledziły losy naiwnego, ale krnąbrnego bohatera, który przez swoją bezmyślność wpadał w kolejne tarapaty i przeżywał zabawne, ale i pełne grozy przygody. Szczęśliwie Buratino zdobył doświadczenia, które pozwoliły mu zrozumieć, gdzie kryją się prawdziwe skarby i komu warto uwierzyć.

Mamy nadzieję, że czwartoklasiści nie tylko dobrze się bawili w czasie trwania spektaklu, ale również zrozumieli, co jest w życiu ważne.


galeria