Aktualności » Niezwykłe spotkanie z Chłopcem z burzy


9 luty 2019

Niezwykłe spotkanie z Chłopcem z burzy

8 lutego 2019 roku uczniowie klas piątych i szóstych udali się do czechowickiego Multikina, by uczestniczyć w prelekcji pt. „Burzliwe dni”. Spotkanie poprowadził p. Paweł Zioło, psycholog w Śląskim Hospicjum Domowym dla Dzieci, terapeuta i interwent kryzysowy. Po warsztatach odbyła się projekcja filmu pt. „Chłopiec z burzy”.

Prowadzący uświadomił uczniom, że często powierzchownie poznajemy rzeczywistość, na tej podstawie wyciągamy wnioski, które nierzadko nie mają wiele wspólnego z prawdą. Oceniamy ludzi po tym, co zewnętrzne: kolorze skóry, sposobie ubierania się, co może być dla nich krzywdzące.

Kolejny temat poruszony przez prelegenta dotyczył spotykanego we współczesnym świecie zjawiska-samotności. Można przebywać wśród ludzi, a jednak czuć się samotnym. Mówca zwrócił uwagę na różnicę miedzy byciem samemu a byciem samotnym.

W dalszej części terapeuta skupił się na trudnym zagadnieniu związanym z utratą bliskiej osoby oraz emocjami ludzi, którzy przeżywają żałobę.

Po rozmowie na niełatwe tematy uczniowie obejrzeli film pt. „Chłopiec z burzy”, który jest adaptacją książki Colina Thiele. Produkcja Henriego Safrana koncentruje się nie tylko
na relacjach człowieka ze środowiskiem, ale podejmuje również kwestie dotyczące przyjaźni, dojrzewania, śmierci i rozstania.

Niewątpliwie film poruszył uczniów i wzbudził wiele emocji.