Aktualności » Kreatywni na co dzień
W ramach lekcji z wychowawcą uczniowie klasy 5b dowiedzieli się, czym jest kreatywność, czemu może służyć i co można zrobić, by być bardziej kreatywnym.

Już w trakcie pierwszych zajęć dzieci otrzymały szablony składające się z tylko z kwadratów i kółeczek i miały za zadanie przedstawić w formie plastycznej to, co widzą na swojej kartce papieru .

Ćwiczenie plastyczne okazało się nie tylko świetną zabawą, lecz dowiodło, że ta cudowna właściwość człowieka, jaką jest kreatywność, sprawia, iż każdy może wymyślać nowe, niecodzienne i niezwykłe rzeczy, może zmienić swoje życie, a w przyszłości nawet świat i bieg historii.

W ciągu roku szkolnego dzieci wzięły udział również w innych zajęciach, w czasie których wcielały się w nowe role, a nawet w przedmioty codziennego użytku, tworzyły i wymyślały historyjki. Niewątpliwie lekcje kreatywności przyczyniły się do tego, że uczniowie nabyli umiejętność wyrażania własnych sądów, myśli i opinii, budowania poczucia własnej wartości oraz zintegrowali się jako zespół klasowy.
Zdjęcia: